TRİPOD

Fotoğraf makinemizi veyahut kameramızı bir dengeye alarak sabitlememizi sağlayan 3 ayaktan oluşan alete tripod adı verilir. Profesyonellerin olmazsa olmazıdır tripod. Bu yazımda her fotoğrafçının temel ekipmanlarından birisi olan tripod konusuna değinmek istiyorum. İster uzun pozlama, ister düşük ışık, isterse de gece çekimi için olsun, tripod fotoğrafçıların olmazsa olmazları arasında kesinlikle yer alıyor.

Tripod kelime olarak “üç ayak” demektir. 3 ayak hususunun öneminden bahsedecek olursak; 4 bacaklı bir masanın bir ayağı kısa olsa o masa sallanır, ancak masa 3 ayaklı olsaydı, bir ayağı kısa bile olsa sallanmazdı.

Genellikle titreşimin istenmediği video çekimleri ile netliğin önemli olduğu manzara fotoğrafları, mimari fotoğraflar, az ışıklı ortamlar, gece çekimleri, uzun pozlama ve zaman-atlamalı (time-lapse) çekimlerde net görüntü alabilmek için veya makro çekerken focus stacking yapabilmek için tripod kullanmamız gerekmektedir. Tripodlar kolay taşıyabilmek için açılıp kapanır şekilde -çubuk anten gibi- yapılmaktadır.


Ürün Karşılaştır (0)


CANDC DC-338 TRİPOD

CANDC DC-338 TRİPOD

Siyah Candc DC-338 tripod, yanınıza almanız zor olmayan kompakt bir cihazdır. Bu akse..

Glr  Selfie Çubuk, Prosvet 360 ° Dönme Otomatik Yüz ve Nesne İzleme Akıllı Çekim Kameralı Telefon Montaj, Cature 360 ​​°

Glr Selfie Çubuk, Prosvet 360 ° Dönme Otomatik Yüz ve Nesne İzleme Akıllı Çekim Kameralı Telefon Montaj, Cature 360 ​​°

Kendi kişisel otomatik fotoğrafçınız sizi takip ediyor gibi.  Apain Genie ™ Hare..

JMARY 2234 TRİPOD

JMARY 2234 TRİPOD

Aluminyum alaşımlı malzeme360 Derece dönebilme ile panoramik fotoğraf açısıÇevre dostuHızl..

1 den 3 e 3 (1 sayfa) ürün gösteriliyor